Prywatny Gabinet Neurologiczny w Legnicy

Medycyna estetyczna

Świadczę pomoc neurologiczną oraz prowadzę gabinet medycyny estetycznej w Legnicy.

BOTOX / BOTOKSbotoks

Zabiegi z botoksem na okolice:

 • kurze łapki (zmarszczki wokół oczu) - cena 500 zł,
 • zmarszczka między brwiami (lwia) - 500 zł,
 • czoło-podłużne bruzdy - 500 zł,
 • dwie okolice jednoczasowo RABAT 850 zł,
 • wszystkie okolice razem jednoczasowo: kurze łapki + lwia + podłużne czoła - RABAT 1000 zł.

  Zrób prezent bliskiej osobie - kup voucher prezentowy na dowolnie wybrany zabieg.

Efekty:

 • zmarszczki są całkowicie lub częściowo zlikwidowane,
 • uzyskanie wypoczętego i zrelaksowanego wyrazu twarzy,
 • zapobieganie tworzeniu się nowych zmarszczek.

Zalecenia pozabiegowe:

- zabieg z zastosowaniem botoksu nie wymaga rekonwalescencji. Nie należy pochylać głowy w dół oraz kłaść się przez ok. 4 godziny po zabiegu. W ciągu 24 godzin należy unikać spożywania alkoholu i palenia tytoniu, różnicy ciśnień, intensywnych wysiłków fizycznych oraz masaży w miejscu aplikacji.

Przejściowe efekty niepożądane:

- ewentualne niepożądane efekty są krótkotrwałe i przemijają po kilku dniach (np. delikatne zaczerwienienie, siniaczki, niewielki obrzęk czy uczucie mrowienia w okolicy iniekcji). Zabieg nie powoduje trwałych blizn, czy też uszkodzeń skóry.

Pierwsze efekty zabiegu z botoksem można zobaczyć już po 2-3 dniach. W pełni jednak są one widoczne po upływie jednego do maksymalnie dwóch tygodni. Jeśli zabiegi będą powtarzane, efekty będą jeszcze intensywniejsze. Każda kolejna iniekcja botoxu wydłuży okres trwania pozytywnych zmian. Zabieg można powtarzać 2-3 razy w roku w odstępach nie krótszych niż 4 miesiące. Zapraszam do gabinetu medycyny estetycznej.

 

KWAS HIALURONOWY

Wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym

Najczęściej stosowane substancje do wypełniania zmarszczek to preparaty na bazie kwasu hialuronowego. Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka w sposób naturalny – jest on podstawowym składnikiem skóry, odpowiada za utrzymanie jej właściwego poziomu nawilżenia i jędrności. Niestety wraz z wiekiem ilość kwasu hialuronowego w skórze stopniowo się zmniejsza, wskutek czego staje się ona wysuszona, wiotczeje, pojawiają się pierwsze zmarszczki, a policzki i usta tracą swoją jędrność i objętość.

Preparaty zawierające kwas hialuronowy podane do skóry właściwej skutecznie uzupełniają jego niedobór, doskonale nawilżają skórę, wypełniają zmarszczki, nadają objętość, modelują usta, poprawiają kontur twarzy oraz pobudzają naturalne procesy regeneracyjne skóry. Nawet po całkowitym wchłonięciu podanego preparatu skóra wygląda lepiej niż przed zabiegiem.

Czas utrzymywania się efektów działania wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego wynosi od 6 do 12 miesięcy. Okres ten może być krótszy lub dłuższy w zależności od wieku pacjentki, rodzaju skóry oraz prowadzonego trybu życia (palenie papierosów, ekspozycja na słońce, wizyty w solarium skracają czas działania preparatu). Kolejnymi iniekcjami wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego można przedłużyć okres utrzymywania się efektu początkowego.

Kwas hialuronowy wprowadzany jest przy pomocy mikroiniekcji. Twarz po zabiegu wygląda bardzo naturalnie, nie ma efektu „sztuczności” oraz pozbawienia mimiki. W celu zapewnienia Państwu pełnego komfortu zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym zawierającym lidokainę.

Zabieg trwa od 30 do  60 minut.

kwas hialuronowy 1Wskazania do zabiegu:

 • korekcja bruzd nosowo-wargowych,
 • usunięcie tzw. lwiej zmarszczki,
 • eliminacja tzw. linii marionetki (opadające kąciki ust),
 • usunięcie tzw. doliny łez (cienie pod oczami),
 • wypełnienie i konturowanie ust, nawilżanie ust,
 • zmarszczki okolicy ust tzw. palacza,
 • wolumetria policzków.

Efekty zabiegu:

 • nawilżenie,
 • efekt liftingujący,
 • odmłodzenie skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • ochrona przed wolnymi rodnikami.

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • korekcja bruzd nosowo-wargowych,
 • choroby nowotworowe,
 • choroby autoimmunologiczne,
 • miejscowe stany zapalne,
 • skłonność do tworzenia się bliznowców,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • alergia na kwas hialuronowy,
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych,
 • epilepsja,
 • zaburzenia krzepliwości krwi.

Zalecenia przed zabiegiem

2 tygodnie przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów o działaniu rozrzedzającym krew, np. Aspiryna, Gripex, Allertec.

Postępowanie po zabiegu.

Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się siniaki, zaczerwienienie, delikatny obrzęk i lekki ból w miejscu podania preparatu – dolegliwości te są krótkotrwałe. Na drugi dzień po zabiegu można wykonać kompletny makijaż. Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Po zabiegu można od razu wrócić do codziennej aktywności.

 • Nie należy poddawać się ekspozycji na promieniowanie słoneczne przez 48 godzin po zabiegu.
 • Przez kilka godzin po zabiegu zaleca się ograniczenie gwałtownej mimiki twarzy.
 • Bezpośrednio po zabiegu nie zaleca się samodzielnego masowania oraz dotykania miejsc iniekcji.
 • Należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego przez około 5 dni po zabiegu.
 • Należy unikać korzystania z sauny, solarium, basenu przez okres ok.1-2 tygodni po zabiegu.

Cena zabiegu

1 ml – od 800 zł - w zależności od gęstości zastosowanego preparatu

Zrób prezent bliskiej osobie - kup voucher prezentowy na dowolnie wybrany zabieg.

 

MEZOTERAPIA

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to popularny zabieg poprawiający kondycję skóry. Jej wyjątkowość tkwi w indywidualnie dobranych koktajlach odżywczych, które docierają w głąb skóry- czyli tam, gdzie nie jest w stanie przeniknąć żaden krem!

Mezoterapia igłowa twarzy skutecznie redukuje zmarszczki mimiczne i chroni skórę przed negatywnym działaniem czynników środowiskowych. Dzięki mezoterapii igłowej w głąb skóry wprowadzamy drogocenne substancje aktywne, które wpływają na przebudowę naskórka i pobudzają procesy produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg jest stosowany w regeneracji skóry i jej odmłodzeniu.

Mezoterapia igłowa poprawia elastyczność i odżywia skórę. Poprawa cery widoczna jest już po pierwszym zabiegu, najlepsze efekty są po serii 2-3 zabiegów w odstępach miesiąca! W miejscach takich jak szyja czy dekolt, skóra szybko traci blask, a po zabiegu jest nie tylko zregenerowana i odmłodzona, ale też bardzo mocno nawilżona. Zmniejszone i wygładzone zostają także zmarszczki i bruzdy.

Wskazania:

 • regeneracja skóry oraz poprawa jej napięcia i elastyczności,
 • poprawa jędrności i kolorytu skóry,
 • redukcja drobnych zmarszczek,
 • głębokie nawilżenie i rewitalizacja skóry.

Preparaty do mezoterapii dobierane są indywidualnie w zależności od rodzaju i kondycji skóry- obok wielu preparatów stosowane są osocze bogatopłytkowe (tzw. wampirzy lifting) i fibryna bogatopłytkowa.

OSOCZE BOGATOPŁYTKOWE I FIBRYNA BOGATOPŁYTKOWA 

Czym różni się zabieg z osocza bogatopłytkowego od zabiegu z fibryny bogatopłytkowej?

W metodzie z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego płytki krwi bardzo szybko uwalniają duże stężenia czynników wzrostu. W przypadku fibryny bogatopłytkowej płytki krwi zamknięte w trójwymiarowej strukturze fibryny są aktywowane w dłuższym czasie. Powoli uwalniane czynniki wzrostu dłużej stymulują proces naprawczy, dzięki czemu uzyskujemy dużo silniejsze efekty regenerujące. Zabiegi z osocza i/lub fibryny dedykowane są pacjentom poszukującym produktów naturalnych do regeneracji i odmłodzenia skóry oraz z ryzykiem wystąpienia alergii.

Kiedy stosować zabiegi z użyciem osocza bogatopłytkowego (tzw. wampirzego liftingu)? Kiedy z fibryny bogatopłytkowej? Kiedy zabieg łączony?

Zabieg z użyciem osocza bogatopłytkowego stosujemy, gdy skóra jest słabo napięta, z drobnymi zmarszczkami, jest wysuszona, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorycie. Skóra potrzebuje rewitalizacji, jest pozbawiona blasku. Osocze bogatopłytkowe jest preparatem z wyboru do zabiegu regenerującego kilka obszarów naszego ciała jednocześnie, np. twarz, szyję, dekolt i dłonie. Do zabiegu potrzebujemy wówczas 4-8 ml osocza.
Zabieg z fibryny bogatopłytkowej stosujemy, gdy występują znamienne oznaki starzenia się skóry: zmarszczki głębokie, fałdy, bruzdy, kurze łapki, gdy skóra jest zapadnięta i występują ubytki tkanek. Gdy potrzebne jest wypełnienie blizn po trądziku. Do zabiegu wypełnienia i regeneracji potrzebujemy wówczas 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.
Zabieg łączony stosujemy, gdy nasza skóra potrzebuje kompleksowej regeneracji kilku obszarów naszego ciała jednocześnie: np. gdy występują bruzdy, zmarszczki głębokie na twarzy, dodatkowo skóra twarzy, szyi, dekoltu i dłoni pozbawiona jest jędrności, kolorytu, elastyczności. Gdy chcemy szybkiej regeneracji i gojenia tkanek po zabiegach. Do zabiegu wypełnienia, regeneracji i rewitalizacji kompleksowo potrzebujemy 4-8 ml osocza bogatołytkowego i 1-2 ml płynnej fibryny bogatopłytkowej.

Jak działają czynniki wzrostu zawarte w osoczu bogatopłytkowym, a jak działa fibryna bogatopłytkowa?

Czynniki wzrostu- do tej pory w płytkach krwi wykazano obecność ponad 30 czynników wzrostu. Czynników wzrostu: pobudzają procesy regeneracji tkanek, pobudzają fibroblasty do tworzenia nowego kolagenu, wspomagają proces angiogenezy, (tworzenia nowych naczyń krwionośnych), aktywują mezenchymalne komórki macierzyste.
Fibryna bogatopłytkowa- Fibryna wraz z płytkami krwi, płytkopochodnymi czynnikami wzrostu oraz komórkami macierzystymi tworzy przestrzenną strukturę. Ta struktura MATRIX stale i w długim okresie czasu stymuluje płytki do uwalniania czynników wzrostu, cytokin oraz skutecznie kieruje migracją mezenchymalnych komórek macierzystych do miejsca uszkodzenia ciała. Czynniki wzrostu oraz komórki macierzyste uwalniane z przestrzeni siatki fibrynowej silnie stymulują odnowę biologiczną tkanek (np. skóry).

Zabieg

Zabieg polega na podaniu osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej w miejsce skóry wymagające regeneracji. Efekt widoczny jest już po pierwszym zabiegu. W celu utrzymania regeneracji skóry twarzy, szyi, dekoltu  zaleca się serię 2-3 zabiegów co 3-4 tygodnie. Zabieg składa się z 3 etapów.
Etap 1- pobranie krwi. Krew pobierana jest od pacjenta w pozycji siedzącej z żyły w zgięciu łokciowym. Średnia ilość pobranej krwi: 8-16 ml (1-2 probówki).
Etap 2- otrzymanie osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej. Krew pobrana za pomocą zestawu PRP i/lub I-PRF.
Etap 3- podanie pozyskanego osocza i/lub fibryny bogatopłytkowej iniekcyjnie głęboko do tkanki skórnej.

mezoterapia 10Wskazania:

 • rewitalizacja skóry twarzy, szyi, dekoltu i profilaktyka starzenia się skóry,
 • skóra wysuszona, bez napięcia, z oznakami zmęczenia, o niejednolitym kolorze,pozbawiona blasku,
 • nawilżenie skóry,
 • znamienne oznaki starzenia się skóry (fałdy, bruzdy, zmarszczki głębokie),
 • skóra zapadnięta, z ubytkami tkanek.

Przeciwwskazania:

 • zażywanie aspiryny i innych leków przeciwbólowych – aspiryna i niesteroidowe leki przeciwzapalne,
 • choroby krwi m.in. zespoły dysfunkcji płytek, krytyczna małopłytkowość, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, posocznica,
 • nowotwory (w tym białaczka, szpiczaki). Pacjent może być zakwalifikowany do zabiegu, jeśli minęło co najmniej 5 lat od zakończenia leczenia,
 • leczenie antykoagulantami,
 • schorzenia wątroby: w przypadku ostrego zapalenia lub marskości wątroby nie wolno przystąpić do zabiegu,
 • ostre stany chorób z autoimmunoagresji.

Przygotowanie do zabiegu:

- Pacjent powinien wypić w ciągu dnia min. 1,5 l wody przed zabiegiem.
- Pacjent może wziąć przeciwbólowo przed zabiegiem 1-2 tabletki paracetamolu (1-2 x 500 mg). Pacjent nie powinien stosować niesteroidowych leków przeciwzapalnych przed zabiegiem oraz przez 7 dni po zabiegu.

W dniu zabiegu

 • nie należy korzystać z sauny,
 • nie należy uczestniczyć w zajęciach fitness,
 • nie należy stosować gorących kąpieli,
 • należy wstrzymać się od uprawiania aktywnych sportów,
 • należy zadbać o higienę miejsca zabiegowego.

Efekty zabiegu: 

 • wygładzenie zmarszczek,
 • poprawa elastyczności, napięcia i gęstości skóry,
 • sprężysta, nawilżona skóra,
 • rewitalizacja skóry, wygładzenie i ujednolicenie kolorytu skóry,
 • przyspieszony proces gojenia po zabiegach medycyny estetycznej, np. po laseroterapii,
 • poprawa ukrwienia skóry,
 • remodeling włókien kolagenowych.

Pierwsze efekty zabiegu można zaobserwować po ok 2 tygodniach ale przebudowa tkanek zaczyna się już po upływie 48 godzin od pierwszego zabiegu.

Zrób prezent bliskiej osobie - kup voucher prezentowy na dowolnie wybrany zabieg.

 

 

Prywatny Gabinet Neurologiczny

ul. Wrocławska 29 (obok urzędu skarbowego)
(gabinet 101, 1 piętro, domofon: 101 i wcisnąć symbol dzwonka)
59-220 Legnica

 

 

Terminy wizyt do uzgodnienia po wcześniejszej rejestracji telefonicznej.

Tel. 699 684 460

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone © | Prywatny gabinet neurologiczny w Legnicy | neurolog Marta Trapszo-Myga | neurolog Legnica

Bóle głowy, bóle kręgosłupa, blokada przeciwbólowa, leczenie migreny botoxem | Medycyna estetyczna - botoks/botox, kwas hialuronowy, mezoterapia, osocze bogatopłytkowe, fibryna bogatopłytkowa.

Strony internetowe Legnica

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

POLITYKA PLIKÓW "COOKIES"

„Cookies” to pliki tekstowe, dane informatyczne przechowywane w urządzeniach internautów, przeznaczone do korzystania ze stron internetowych. Pozwalają m.in. wyświetlać strony www dostosowane do indywidualnych preferencji i zidentyfikować rodzaj urządzenia użytkownika. Pliki „Cookies” zawierają najczęściej nazwę strony internetowej, własny unikatowy identyfikator oraz czas przechowywania na urządzeniu użytkownika.

„Cookies” używamy w celu optymalizacji korzystania ze stron internetowych. Mają one również zastosowanie przy gromadzeniu danych statystycznych, które pozwalają identyfikować sposób korzystania użytkowników ze stron internetowych. Daje to możliwość późniejszego ulepszania zawartości witryny i jej struktury, z wyłączeniem personalnej identyfikacji użytkownika. Dane osobowe gromadzone przy użyciu plików „cookies” mogą być zbierane wyłącznie w celu wykonywania określonych funkcji i aktywności na rzecz użytkownika. Takie dane są zaszyfrowane w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osobom nieuprawnionym.

Oprogramowanie wykorzystywane do przeglądania stron www domyślnie dopuszcza umieszczanie plików "cookies" na urządzeniu końcowym. Użytkownik ma możliwość dokonać właściwej konfiguracji przeglądarki, celem zablokowania lub akceptowania plików "cookies". Właściwe informacje o obsłudze plików "cookies" oraz możliwych konfiguracjach dostępne są w ustawieniach przeglądarki. Poziom ograniczeń dotyczący stosowania plików „cookies” może wpłynąć na dostępność i funkcjonalności oferowane na stronie internetowej.